V případě zájmu o práci, kontaktujte Ivanu Tupcovou: ivana.tupcova@hrg.cz

 

 

Naše pracovní filozofie:

 

Když neznáš - naučíme Tě...

Když nerozumiš - vysvětlíme Ti...

Když nemůžeš - pomůžeme Ti...

Když nechceš - rozejdeme se... 

( Tomáš Baťa )

 

Vážíme si našich pracovníků, naši zaměstnanci jsou naším největším kapitálem!

Snažíme se vytvářet příjemné pracovní prostředí, abychom se všichni v HRG cítili dobře.

 

 

 


 
 

Antimikrobiální lak LOCK 3

 
 

Speciální disperzní lak s označením Lock 3 od německé firmy Varcotec zabíjí bakterie a viry, včetně současného koronaviru. Jako první tiskárna v ČR jsme společně s naším dodavatelem firmou CNI Tisk Servis (výhradní distributor tohoto laku v Česku) otestovali v květnu 2020 disperzní lesklý antibakteriální lak Lock 3. Tiskovina, ošetřená tímto speciálním lakem, najde uplatnění všude tam, kde je velká koncentrace lidí a tiskoviny se může dotýkat více lidí.

 

Více informací o tomto speciálním laku najdete na našem odborném polygrafickém webu www.polygraficketahaky.cz

 
 

Časté dotazy

 
 

Jak lak funguje?
Tento disperzní lak funguje na tzv. fotodynamickém principu. Při jeho vystavení světlu – jak dennímu, tak umělému – dochází k aktivaci kyslíku na jeho speciální formu, tzv. singletový kyslík. To je jeho vysoce reaktivní forma neboli silné oxidační činidlo, které přímo zlikviduje nejen bakterie, ale i viry nebo spóry hub. Tedy veškeré choroboplodné zárodky. V temném prostředí je funkce uvedena do stavu klidu.

Jaká je životnost fungování laku?
Fungování laku je teoreticky neomezené. Lak totiž obsahuje katalyzátor, který se nespotřebovává, a tudíž není funkce laku dotčena. Nicméně stárne samotná tiskovina, která se opotřebovává – například kontaktem s okolím, vlhkem nebo lidskou rukou (častým používáním). Účinek laku tedy neklesá sám o sobě, ale časem klesá spolu s tím, jak stárne tiskovina, na níž byl aplikován.

Kde můžeme antimikrobiální lak použít?
Využití laku je velmi široké. Dnes je kladen velký důraz na používání produktů označených jako „low-migration“, a tím pádem i „low-migration“ barev a laků. Jde o to, aby riziko kontaminace produktu, který je zabalen uvnitř, bylo sníženo na minimum. V první řadě je to tedy potravinářský průmysl a veškeré provozy, kde jsou kladeny zvýšené nároky na hygienu – tedy nemocnice, lékárny, gastronomie a tak dále. Nasazení Lock 3 laku v segmentu obalů se tak přímo nabízí. Další využití je například u tisku časopisů nebo knih. Obojí projde rukama mnoha lidí – čekárny, firmy, zasedačky, knihovny, knihkupectví. To všechno jsou velmi exponované provozy.

Jaké jsou výhody použití laku LOCK 3?
Klinicky certifikován podle ISO 22196
Lak je účinný proti bakteriím, virům, sporám hub a plísní (zahubí až 99,5% všech mikrobů)
Účinný na suchém i mokrém povrchu
LOCK 3 je zdravotně nezávadný
Disperzní lak je na tiskovině „neviditelný“, nijak neovlivňuje barevnost 

Jaká je cena antimikrobiálního laku LOCK 3?
Cena laku je samozřejmě vyšší než běžných disperzních laků, nicméně na celkovou cenu tiskoviny má zanedbatelný vliv. Cena tiskového archu se navýší o cca 10 %. Pro konkrétní cenu, respektive kalkulaci vaší tiskoviny ošetřené tímto speciálním antimikrobiálním lakem LOCK 3, kontaktujte naše obchodní zástupce. Rádi vám připravíme cenovou nabídku a poradíme s aplikací laku na tiskové zakázce.

Kde byl lak LOCK 3 testován?
Lak byl testován Fraunhoferovou spolčností pro rozvoj aplikovaného výzkumu v Německu dle normy ISO 22196. Fraunhoferův institut je německá výzkumná organizace s více než 25 000 zaměstnanci. Drtivá většina zaměstnanců jsou vědci a inženýřry. Tato organizace pracuje s ročním rozpočtem cca 2 miliardy EUR a je největší organizací v oblasti aplikovaného výzkumu v Evropě.

Jaký je rozdíl mezi označením antibakteriální a antimikrobiální lak?
Antimikroviální lak se označuje typ speciálního laku, který likviduje jak bakterie tak viry. Výraz antibakteriální se používá pokud mluvíme jen o bakteriích. 

 
 

Tiskli jsme

 
 

Krásný příklad využití antimikrobiálního laku LOCK3 je použití tohoto speciálního laku na obálce Magazínu Leo Express. Tento klientský časopis, který vydává známy český dopravce Leo Express, je dokonalá ukázka správného využití laku. Klient dbá na to, aby minimalizoval riziko přenosu koronaviru, a tím chrání své klienty. Cestující proto nemusí mít obavy z přenosu nebezpečných virů.

 
 
 

Kontakty

 

S Antimikrobiálním lakem LOCK 3 vám rádi pomohou:

Robin Smrček

Robin Smrček

obchodní zástupce
461 552 525, 606 603 451
robin.smrcek@hrg.cz

Denisa Capoušková

Denisa Capoušková

obchodní zástupce – servis zákazníkům
461 552 529, 725 388 037
denisa.capouskova@hrg.cz

Michal Kopecký

Michal Kopecký

obchodní zástupce, nákup kooperací
461 552 518, 607 681 184
michal.kopecky@hrg.cz